Baza wiedzy, Poradniki

Seria produktów EcoNatural

Certyfikat ochrony środowiska firmmy Lucart

SERIA PRODUKTÓW ECONATURAL

"Zamknięty obieg w produkcji linii EcoNatural jest w pełni korzystny dla naszej planety"

Lucart Professional to włoska firma, która od 2002 roku jest obecna na rynku polskim. Swoimi produktami zaopatrza przedsiębiorstwa oraz instytucje. Głównymi wartościami firmy są: ekologia, zaufanie, stabilność, wiedza i edukacja oraz dopasowanie do potrzeb klienta. Kluczową sprawą są również działania innowacyjne. Produkty Lucart posiadają certyfikaty, takie jak PEFC, ESC oraz Ecolabel.

W asortymencie Lucart dostępne są poszczególne linie produktów: Skytech, Airtech, Strong, Eco oraz EcoNatural. Ostatnia z wymienionych, to w pełni ekologiczna formuła oparta na modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Polega ona na przetwarzaniu zużytych kartonów po napojach w dwa nowe surowce: Fiberpack oraz Al.Pe. EcoNatural to również globalny projekt dotyczący edukacji i rozwoju społecznego w dziedzinie recyklingu i ekologii.

Papiery z serii EcoNatural

Fiberpack jest bibułą higieniczną, z której powstają produkty takie jak chusteczki lub papier toaletowy. Charakterystyczną cechą produktów linii EcoNatural jest jasnobrązowy kolor, który dodaje elegancji w pomieszczeniu poprzez swoją nietypowość. W asortymencie dostępne są ręczniki w roli, ręczniki składane, papier toaletowy, chusteczki uniwersalne, czyściwa oraz serwetki. Papierowe opakowania produktów również uzyskuje się w drodze recyklingu. Linia EcoNatural jest oznaczona certyfikatem Ecolabel, który jest ekologicznym znakiem jakości o ścisłych kryteriach dotyczących całego cyklu życia produktu. Certyfikat ten jest przyznawany przez Unię Europejską.

Jedna paleta ręczników składanych ZZ powstaje z ponad 10 tysięcy litrowych kartonów po napojach. Jednocześnie pozwala to uratować 5 drzew oraz uniknąć ponad 267 kilogramów emisji CO2. Przedsiębiorstwo, które zdecyduję się na produkty EcoNatural, może otrzymać indywidualny certyfikat dotyczący ilości wykorzystanych kartonów, uratowanych drzew oraz oszczędzonej emisji CO2 poprzez użytkowanie wyrobów z Fiberpack.

Certyfikat ochrony środowiska firmmy Lucart

*- Dotyczy opakowań na napoje o pojemności 1l.

** – Żródło: Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Sprawozdanie 2001: Towards a Green Economy (W strnoę zielonej gospodarki).

***- Źródło: Europejska baza danych na temat cyklu życia produktów (ELCD).

Schemat produkcji produktów EcoNatural

Dozowniki z serii EcoNatural

Al.Pe to surowiec powstający z polietylenu oraz aluminium, również uzyskiwanych z kartonów po napojach. Jest wykorzystywany do produkcji dozowników. Podajniki są oznaczone poprzez nadrukowane objaśnienie ilustrujące zrównoważony rozwój systemu EcoNatural. Ciemny kolor będzie pasował do każdego wnętrza, a nie jednolita struktura daje poczucie oryginalności. Do produkcji jednego dozownika wykorzystuje się 108 kartonów po napojach.

W ofercie dostępny jest także pojemnik na odpady. Jest on równie ekologiczny, ponieważ wykonuje się go z tego samego materiału. Pozwoli to w pełni wyposażyć pomieszczenie w sposób jednolity, elegancki, a przede wszystkim korzystny dla środowiska.

Połączenie podajników oraz produktów higienicznych EcoNatural pozwala wiele zaoszczędzić. Towar jest pakowany bez zbędnego powietrza. Jedna rolka papieru toaletowego EcoNatural może być nawet trzykrotnie dłuższa od typowego papieru dostępnego w markecie. Poprzez większą ilość towaru rzadziej występuje potrzeba jego wymiany, dołożenia oraz ponownego zamówienia. Rzadsze dostawy to również oszczędność emisji spalin wytwarzanych przez pojazdy. Dozowniki Lucart dodatkowo pomagają ograniczyć nadmierne zużywanie produktów higienicznych.

Innowacyjne podejście firmy Lucart wychodzi naprzeciw potrzebom klientów oraz nie bagatelizuje problemów ekologicznych, z którymi się obecnie wzmagamy. Zamknięty obieg w produkcji linii EcoNatural jest w pełni korzystny dla naszej planety. Szeroki wybór asortymentu pomaga dobrać produkt indywidualnie do potrzeby. Kupując certyfikowany towar mamy gwarancje jego jakości.

Dodaj komentarz